Orkiestrowo – artystycznie i sportowo

0
843

30 wolontariuszy WOŚP kwestowało na ulicach Tułowic oraz jeździło dwoma „orkiestrobusami” po niemodlińskich i tułowickich wioskach. Datki były także zbierane podczas siedmiu imprez przygotowanych w ramach 26. Finału Orkiestry. Łącznie zebrano ponad 26 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Tułowicki sztab grał w orkiestrze Jurka Owsiaka przez dwa dni. W sobotę, 13 stycznia, w hali sportowej spotkali się na Turnieju Żaków młodzi piłkarze. Tuż po nich – w mieszanych sztukach walki – zaprezentowała się „Brazylijska 5-ka”. W tym samym dniu w sali widowiskowej TOK-u odbył się bal karnawałowy dla dzieci. Duzi i mali uczestnicy imprez nie skąpili grosza.

W niedzielny poranek dla WOŚP morsowało na basenie w Lipnie kilkunastu członków klubu Morsy Borów Niemodlińskich, a razem z nimi 6-letnia Oliwka Luty. Artystyczny finał poprzedził damski orkiestrowy fitness i bieg uliczny „Policz się z cukrzycą”. Po nim, pięciogodzinny program w TOK-u rozpoczęły przedszkolaki, które wystawiły mocną tańczącą i śpiewającą ekipę.

Czytaj więcej w styczniowym numerze „Nowej Gazety”. Już w sklepach.
Możesz też zamówić e-wydanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here